E-biznes

Zawieszki do bransoletek damskich

0
Zawieszki do bransoletek

Bransoletka to bardzo popularny typ biżuterii damskiej, pozwalający na podkreślenie charakteru stylizacji i wydobycie piękna kobiecych dłoni. W salonach jubilerskich i sklepach z biżuterią dostępny jest szereg różnorodnych ozdób biżuteryjnych na nadgarstek, a także dodatków, dzięki którym z łatwością można odmienić wygląd bransoletki i dostosować ją do okazji czy nastroju. Zawieszki do bransoletek, bo o nich mowa, zwykle są produktem uniwersalnym, jakiego można użyć w przypadku bransoletek różnego typu. Obok tego spotykamy oczywiście zawieszki wyprodukowane z myślą o konkretnej kolekcji bransoletek, np. produktów z serii Composable od Nomianation Italy.

Najpopularniejsze typy bransoletek damskich

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, dlatego proste, delikatne bransoletki łańcuszkowe wciąż znajdują się w grupie najmodniejszych ozdób na nadgarstek. Podobnie wygląda to w przypadku bransoletek koralikowych oraz sztywnych bransoletek w kształcie koła. Pamiętajmy jednak, że klasyczne formy wcale nie muszą być nudne! Wystarczy wzbogacić taką bransoletkę o nowoczesną, efektowną zawieszkę, by w ten sposób powstało bardzo ciekawe i pożądane przez wielu połączenie klasyki z nowoczesnością.

Zawieszki do bransoletek i ozdobne chokery sprawdzają się w przypadku bransoletek okalających nadgarstek jednokrotnie. Natomiast fikuśne plecionki, bogate zdobienia i masywne bransolety są produktem na tyle rzucającym się w oczy, że nie potrzebują dodatków w postaci zawieszek. Poza tym raczej nie jest to biżuteria przeznaczona do codziennego użytkowania, gdyż nie sprawdzi się w zakładach pracy, w których obowiązuje dress code, ani też tam, gdzie konieczne jest wykonywanie pracy fizycznej, podczas której okazała, fikuśna bransoletka mogłaby ulec zniszczeniu. Proste bransoletki z zawieszkami są wyborem zdecydowanie bardziej uniwersalnym. Nic zatem dziwnego, że to właśnie one stały się najpopularniejszym typem bransoletek damskich.

Zawieszki do bransoletek i ich rodzaje

Klasyczne zawieszki do bransoletek przypina się do łańcuszka za pomocą niewielkich karabińczyków bądź przewleka przez oczko wykonane z metalu szlachetnego, z jakiego powstała cała zawieszka (złoto, srebro, stal szlachetna). Zawieszki mogą przyjmować różnorodne kształty. Bardzo popularne są zwłaszcza zawieszki w kształcie liter, znaków zodiaku, znaku nieskończoności, czterolistnej koniczyny czy serca. Taka zawieszka może być w całości wykonana z metalu i niekiedy pokryta grawerem, bądź też ozdobiona kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi czy też elementami emaliowanymi.

Bardzo popularne są również zawieszki do bransoletek wykonane z drogocennych kamieni. Kamienie oszlifowane na okrągło i osadzone w srebrze lub złocie to doskonała propozycja dla miłośników klasyki. Obok tego dużą popularnością cieszą się zawieszki owalne, zawieszki w kształcie łzy oraz zawieszki sześciokątne.

Osobną kategorię stanowią zawieszki, które wpina się w obręcz bransoletki, jednocześnie usuwając z niej element bazowy. Tego typu segmenty mogą przedstawiać jakiś symbol, prezentować krótki napis, bądź po prostu stanowić niebanalną ozdobę bransoletki. To również świetny sposób na spersonalizowanie biżuterii.

 

 

Related Posts