Moja firma, Technologie

Usługi drukarskie a skanowanie dokumentów

0
skanowanie dokumentów

Nowoczesna drukarnia nie może ograniczać się do stosowania starych metod drukarskich i świadczenia usług polegających na nanoszeniu atramentu tylko na podstawowy nośnik, czyli papier. Jeśli oferta drukarni ma przyciągnąć współczesnego klienta, musi znaleźć się w niej szereg różnych usług drukarskich i im pokrewnych, a wśród nich skanowanie dokumentów.

Co to są usługi drukarskie?

Jak sama nazwa wskazuje, usługi drukarskie polegają na drukowaniu rozmaitych treści i obrazów, dzięki czemu powstają produkty drukarskie, takie jak książki, ulotki, katalogi czy plakaty. Jednak współczesne usługi drukarskie oferowane przez nowoczesną drukarnię nie ograniczają się wyłącznie do papieru czy tektury. Dzięki technologii cyfrowej i nowoczesnym maszynom możliwe jest wykonywanie nadruków na tworzywach sztucznych, płótnie czy aluminium.

Drukarnie dawno przestały ograniczać się do podstawowych usług drukarskich. Dziś ich oferta jest bardzo szeroka, dostosowana do potrzeb współczesnych klientów i trendów rynkowych. Dobra drukarnia przygotuje nie tylko katalog reklamowy czy wizytówkę, ale również zaproszenia na rozmaite uroczystości, fotoksiążki i fotoalbumy, fototapety i szereg innych nowoczesnych produktów drukarskich. Oprócz tego drukarnie świadczą usługi pokrewne do drukarskich, w tym m.in. usługę skanowania.

Skanowanie dokumentów w ofercie drukarni cyfrowej

Usługa skanowania umożliwia przetworzenie informacji zapisanych na papierze do formatu cyfrowego. Tym samym na komputerze wyświetlany jest obraz dokumentu dostarczonego wcześniej w wersji papierowej. Skanowanie dokumentów możliwe jest na domowych skanerach i urządzeniach wielofunkcyjnych, ale jakość pozyskanych skanów nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Dlatego klienci chętnie korzystają z usług profesjonalnych drukarni, oferujących skanowanie małoformatowe i wielkoformatowe.

Usługi skanowania małoformatowego realizowane są najczęściej w celu zarchiwizowania dokumentów. Natomiast jeśli wśród skanowanych materiałów znajduje się grafika, lepiej skorzystać z usługi skanowania wielkoformatowego. Skanowanie prac artystycznych, grafiki, rycin, ale również dokumentacji technicznej zawierającej szczegółowe rysunki, możliwe jest dzięki wysokiej klasy skanerom graficznym. Takie urządzenia nie tylko dokładnie odwzorowują kształty, ale i kolory, co w przypadku wielobarwnej grafiki ma ogromne znaczenie.

Skanowanie dokumentów cena

Przetwarzanie oryginałów płaskich do postaci cyfrowej może przebiegać w kilku etapach. Wszystko zależy od tego, jak wiele i jak dużych dokumentów lub obrazów ma zostać zeskanowanych i w jakiej rozdzielczości. Dobra drukarnia podejmuje się zarówno skanowania standardowych formatów (A3, A4 itd.), jak i formatów niestandardowych, wymagających nieco bardziej czasochłonnych przygotowań. Istotne jest także to, czy zeskanowany materiał ma zostać poddany obróbce graficznej. Ceny takich usług zazwyczaj ustalane są indywidualnie z klientem, choć w cenniku można znaleźć podstawowe informacje dotyczące skanowania w danym formacie i rozdzielczości. Klient może sobie wyliczyć, ile zapłaci za realizację usługi, choć szczegółowe ustalenia i tak odbywają się indywidualnie.

 

Related Posts