Ciekawostki

Kursy angielskiego stacjonarnie i online

0
Kursy angielskiego

Nauką języka angielskiego zainteresowane są osoby w różnym wieku, o różnym statusie materialnym i odmiennych potrzebach. Łączy je jedno – świadomość, że angielski pełni funkcję języka międzynarodowego, a co za tym idzie, jego znajomość jest nie tylko mile widziana, ale w wielu sferach życia po prostu niezbędna. Wszystko to sprawia, że kursy języka angielskiego, zarówno prowadzone w formie stacjonarnej, jak i z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów komunikacji, cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem.

Język angielski w klasie szkolnej

Polscy uczniowie dwukrotnie w swej karierze szkolnej muszą wykazać się dobrą znajomością jednego obcego języka nowożytnego. Bardzo często jest to język angielski. Obowiązkowy egzamin z języka obcego zdają uczniowie kończący ósmą klasę szkoły podstawowej (wynik egzaminu jest istotny podczas rekrutacji do szkoły średniej), a także uczniowie kończący szkołę średnią i przystępujący do matury (wynik egzaminu może mieć znaczenie podczas rekrutacji na uczelnię wyższą). Solidne przygotowanie do tych egzaminów nie zawsze jest możliwe w przepełnionej klasie szkolnej, dlatego wielu uczniów uczęszcza na dodatkowe kursy angielskiego.

Łatwość wysławiania się w obcym języku

Nie wszyscy uczniowie z jednakową łatwością przyswajają obce słówka i zasady angielskiej gramatyki. Niektórym do zrozumienia materiału omawianego na lekcji nie wystarcza przepisowe 45 minut, zwłaszcza, gdy lekcja prowadzona jest w szybkim tempie i niewielu uczniów ma szansę wypowiedzieć choć kilka słów w obcym języku. Efekt jest taki, że nawet jeśli uczniowie zdołają posiąść wiedzę na temat obcego systemu językowego, to nie potrafią budować dłuższych wypowiedzi, czują strach przed wypowiadaniem się w języku angielskim. Tego typu problemy pomogą zwalczyć kursy angielskiego w szkole językowej, które prowadzone są w niewielkich, kilkuosobowych grupach (zobacz angielski Bielsko). Ponadto kursy świetnie przygotowują do egzaminów ósmoklasisty i matury.

Kursy angielskiego dla dorosłych – stacjonarne i online

Kursy dla dorosłych organizowane są dla osób z różną znajomością języka obcego. Najczęściej decydują się na nie ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z językiem angielskim, bądź uczyli się go wiele lat temu w szkole i większość przyswojonej wiedzy zdołali zapomnieć. Dobre szkoły językowe organizują również kursy angielskiego na poziomie zaawansowanym. Najczęściej korzystają z nich ci, którzy wykorzystują angielskie słownictwo w codziennej pracy, prowadzą rozmowy z zagranicznymi klientami, piszą wiadomości e-mail i sporządzają dokumentację w obcym języku. W ich przypadku biegła znajomość języka angielskiego jest wskazana. Co ciekawe, doskonalenie kompetencji językowych może odbywać się w dowolnej formie i czasie, gdyż szkoły językowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kursantów, organizują zajęcia w formie stacjonarnej i online. Dzięki takiemu rozwiązania z oferty szkoły językowej może skorzystać zdecydowanie więcej osób, w tym także osoby zabiegane, mocno skupione na rozwijaniu kariery.

Related Posts