Moja firma

Wybór pieczątki

0

Posiadanie pieczątki okazuje się przydatne, a że jej uzyskanie jest bardzo proste, to należy się o taką pieczęć postarać. Podczas zamawiania pieczątki poza wyborem danych wybieramy także jej rodzaj. Firmowa pieczątka sprawia, że ozdobiony nią dokument wydaje się bardziej oficjalny. Na większości urzędowych druków i deklaracji znajduje się pole na pieczątkę, Można jej używać przy fakturach i na umowach handlowych, Jedne pieczątki sprawdzają się w księgowości a inne na co dzień w biurze. Dlatego musimy się zastanowić do jakich celów ona będzie nam potrzebna.

Przy wyborze odpowiedniej pieczątki, nie możemy zapomnieć o kolorze i rodzaju tuszu, który znacząco wpłynie na wygląd odbicia.

Możemy wyróżnić :

Pieczątki automaty samotuszujące czyli plastikowe, dzięki wygodzie ona jest najpopularniejsza. Większość osób zakupuje ze względu na stosunek ceny do jej wytrzymałości. Ten rodzaj pieczątek pozwala na dobrą jakość odbicia i jest wydajniejsza na okres od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Na rynku dostępne są automaty samotuszujące – metalowe są one z reguły trwalsze niż ich plastikowe odpowiedniki. Ich cena jest wyższa wiąże się to z większymi gabarytami pieczątki i lepszym jakościowo odbiciem.Takie pieczątki polecane są w księgowości lub też w instytucjach i urzędach.

Pieczątki – Kołki plastikowe jak i drewniane są mniej popularne. Stosowano je głównie w księgowościach. Wadą takich pieczątek mogło być to, że potrzebne było dodatkowe pudełko z natuszowaną poduszką.
Atutem dla każdej firmy mogą być pieczątki kieszonkowe takie małe przeznaczone dla osób w ciągłej trasie. Dzięki nowszej technologii pozwala na długotrwałe użytkowanie.

Jeśli mówimy o rodzaju tuszu
Tusz nie musi  być czarny. Kolor fioletowy używany był jako standardowy. Zielonego koloru używała kiedyś straż graniczna jak i jednostki związane z leśnictwem. Czerwonego koloru używały jednostki administracji państwowej. Poza kolorem taka pieczątka może być zbudowana na bazie wody, oleju lub alkoholu.

Tusz wodny określany jako szybkoschnący. Taki tusz można stosować na chłonnych, powierzchniach np. papier czy karton. Taką pieczątką można odbijać różnorodne wzory.

Tusz olejowy posiada gęstszą konsystencje. Długo wysycha.

Tusz alkoholowy służy do odbijania pieczątek na gładkich powierzchniach gdzie łatwo dochodzi do rozmazania stempla.
Co umieszcza się na takiej pieczęci:
– pełna nazwa firmy (wraz z imieniem i nazwiskiem przedsiębiorcy)
– adres siedziby
– może być telefon i faks
– REGON
– NIP

  • Metalowe czcionki

Related Posts