Moja firma

Urządzanie biura

0

Prowadząc firmę nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić wszystko sami, czasami dochodzimy do momentu w którym potrzebujemy zatrudnić pracownika lub nawet kilku, przed podjęciem tego kroku należy przygotować przyszłym pracownikom odpowiednie warunki pracy czyli stworzyć przyjazne biuro. Tworzenie biura możemy podzielić na kilka etapów.

  • Przeliczanie naszych funduszy – to znaczy wyliczanie ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na wynajem/kupno lokalu potrzebnego do stworzenia biura oraz na jego późniejsze wyposażenie i utrzymanie.
  • Wybór odpowiedniego lokalu – najlepszym pomysłem jest wybór lokalu który daje nam możliwość przyszłej rozbudowy w razie rozwinięcia naszej działalności.
  • Zaprojektowanie biura przyjaznego pracownikowi – kiedy wybraliśmy już lokal oraz wyliczyliśmy nasze fundusze przyszedł czas na zaprojektowanie biura, trzeba tutaj skupić się przede wszystkim na potrzebach pracowników, jeżeli na przykład zakładamy pracę w drużynach dobrym pomysłem jest biuro otwarte z mała kuchnią lub czymś co pozwoli pracownikom na chwile odpoczynku/zjedzenia obiadu. Jest wiele firm zajmujących się projektowaniem przestrzeni biurowej dostosowanej do potrzeb pracowników, moim zdaniem jednak odrobina wysiłku pozwala uniknąć dodatkowych kosztów związanych z wynajęciem takiej firmy

Kiedy wszystkie powyższe punkty są już za nami czas zająć się kupowaniem i urządzaniem biura, tutaj zwykle jest już potrzebna fachowa pomoc. Pamiętaj, że tworząc przyjazne biuro tak naprawdę pomagasz nie tylko pracownikowi ale przede wszystkim sobie, szczęśliwi pracownicy pracują zdecydowanie szybciej i wydajniej, a krótkie przerwy w pracy nie wpływają negatywnie na końcowy efekt.

Powodzenia 🙂

  • spotkanie biurowe
    Spotkanie biurowe

Related Posts