Moja firma

Dekoracje ślubne – doskonały pomysł na kobiecy biznes

wspaniałe dekoracje ślubne na stół

Coraz więcej kobiet rezygnuje z pracy na etacie i postanawia otworzyć własny biznes, który zapewnia samodzielność, niezależność finansową i elastyczne godziny pracy. Niestety, żeby zacząć dobrze zarabiać, nie wystarczy jedynie otworzyć firmę. Trzeba jeszcze znaleźć niszę i odpowiedni pomysł. Ważne jest również to, aby połączyć pracę z pasją. Jednym z takich pomysłów na kobiecy biznes może być wykonywanie i sprzedawanie dekoracji ślubnych. Dla tych z pań, którym bardzo podoba się ten pomysł przygotowaliśmy garść informacji, z którymi powinny się zapoznać przed rozpoczęciem biznesu. Zapraszamy!

 

O czym musisz wiedzieć?

Na samym początku warto podkreślić, że ostatnimi czasy branża ślubna prężnie się rozwija a zapotrzebowanie na usługi dekoratorskie jest ogromne. Każdej z par zależy na tym, by oprawa ich ślubu i wesela była jak najpiękniejsza, a dekoracja wywarła wrażenie na przybyłych gościach. To z kolei sprawia, że potrzebnych jest coraz więcej firm/osób oferujących tego rodzaju usługi. Decydując się na ich świadczenie musisz zdawać sobie sprawę z tego, że grupa docelowa, do której skierujesz swoją ofertę nie ogranicza się jedynie do Państwa Młodych. Bardzo często w sklepach z dekoracjami ślubnymi zaopatrują się rodzice, druhny, świadkowie, starości itp., a to z kolei oznacza, że asortyment powinien być możliwe najbardziej zróżnicowany. Dotyczy to również wykonywania ozdób na zamówienie.

Warto przygotować rozbudowaną ofertę, która trafi w gusta większej liczby osób. W katalogu produktów powinny się znaleźć m.in. winietki, zaproszenia, podziękowania, wstążki, kokardki, balony, materiały do przystrajania sufitu, stołów i krzeseł (najlepiej kilka różnych rodzajów i odcieni), wazony, dekoracje ze sztucznych i żywych kwiatów, figurki, opakowania na ciasto i prezenty dla gości, kieliszki, księgi gości, poduszki na obrączki, ozdoby na butelki i mnóstwo innych produktów, bez których niemożliwe byłoby stworzenie eleganckiej aranżacji wnętrza. Większość z nich możesz sprowadzić z hurtowni, a resztę wykonać własnoręcznie. Jeżeli chodzi o ręcznie robione dekoracje weselne to ostatnio stają się coraz popularniejsze. Są oryginalne, niepowtarzalne i dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Poza tym nigdzie indziej nie będzie można znaleźć takich samych, a swoim pięknem urzekną każdego. Wybór produktów jest ogromny, więc z pewnością każdy znajdzie coś, co trafi w jego gusta.

Panie, które zamierzają działać w branży ślubnej powinny również podjąć współpracę z różnymi usługodawcami. Na liście kontaktów muszą znaleźć się: konsultanci ślubni, dostawcy kwiatów i kwiaciarnie, firmy zajmujące się wynajmem samochodów ślubnych, właściciele sal weselnych, fotografowie, kamerzyści, cukiernie i firmy cateringowe. Pozyskanie takich partnerów biznesowych (choćby na zasadzie rekomendacji) pozwoli Ci świadczyć jeszcze szerszy zakres usług, zagwarantować najlepszą jakość obsługi i zyskać większą ilość klientów. Poza tym zajmując się sprzedażą i wykonywaniem dekoracji ślubnych należy nawiązać współpracę z hurtowniami, u których będziemy zaopatrywać się w potrzebne materiały (o pozyskiwaniu dostawców i dystrybutorów możecie poczytać tutaj mensis.pl). Składając u nich stałe zamówienia możemy liczyć na niższe ceny i atrakcyjne rabaty, a to niekwestionowany plus.

 

Jak rozpocząć działalność?

Osoby, które chcą wykonywać dekoracje ślubne i je sprzedawać oczywiście zobowiązane są do zarejestrowania firmy. Aby to zrobić należy wypełnić odpowiednie formularze i dostarczyć je do konkretnych instytucji. Mnóstwo informacji w tym temacie znajdziecie na prod.ceidg.gov.pl. Gdy dopełnimy już potrzebnych formalności, możemy zacząć rozglądać się za odpowiednim lokalem. Zmuszone będą do tego osoby, które chcą prowadzić sprzedaż stacjonarną. Przy otwieraniu sklepu internetowego nie ma takiej konieczności. Wracając do tematu – wybór siedziby firmy jest niezmiernie istotny, ponieważ wpływa na ruch w sklepie, a co za tym idzie sprzedaż. Najlepiej zdecydować się na miejsce znajdujące się w centralnej części miasta lub w pobliżu ruchliwych ulic. Owszem kwota za wynajem takiego lokalu jest wyższa, ale obroty też będą znacznie większe, więc się opłaca. Niemniej jednak, osobom, które dysponują mocno ograniczonym budżetem polecamy także wynajęcie tańszego lokalu w mniej widocznym miejscu i zainwestowanie w reklamę outdoorową np. bannery, które powinny zostać umieszczone w dobrze widocznych częściach miasta, m.in. takich, przez które przewija się mnóstwo osób.

Related Posts