Jak zacząć

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

spotkanie w sprawie pracy

Rozmowa kwalifikacyjna to okazja, która zasługuje na szczególną oprawę, tym bardziej jeśli zależy nam na zdobyciu posady. W takich chwilach jak rozmowa kwalifikacyjna bardzo ważne jest pierwsze wrażenie jakie wywrzemy na potencjalnym pracodawcy. Mamy na to tylko jedną szansę, dlatego warto wypaść jak najlepiej.

Strój, który wybierzemy musi być dopasowany do naszego przyszłego stanowiska, nie powinien jednak nikogo wprawiać w zakłopotanie i być zbyt elegancki. Najlepiej wybrać klasyczny strój biznesowy, żakiet, koszulę i spódnicę dla pań oraz garnitur dla panów. Lepiej unikać zbyt wyzywających, prześwitujących ubrań. Buty muszą być zakrywające palce i pięty, nawet latem – klapki i sandały nie są dobrym pomysłem. Niezbędne są delikatne buty bez nadmiernych ozdób, rajstopy czy pończochy to także konieczność. Fryzura i makijaż nie powinny być zbyt wymyślne, podobnie jak biżuteria. Nie należy wybierać za to koronek, falban czy krzykliwych, niezwiązanych ze sobą kolorów – nie będziemy w nich traktowane poważnie.

Coraz częściej dopuszcza się styl business casual – sweter, koszula, a nawet koszulka polo. Wykluczone są za to spodnie jeansowe czy zwykłe koszulki. Musimy pokazać naszemu potencjalnemu pracodawcy, że traktujemy go poważnie i że zależy nam na danej posadzie. Wtedy na pewno uda nam się odnieść sukces.

Related Posts