Porady prawne

Obsługa prawna spółek

0
obsługa prawna spółek

Kancelaria prawna może zajmować się obsługą klientów indywidualnych i biznesowych, prowadzących działalność w rozmaitej formie, jak i specjalizować się w jednej dziedzinie, np. w doradztwie korporacyjnym i obsłudze spółek podmiotów gospodarczych. Na czym polega kompleksowa obsługa prawna spółek?

Stała czy doraźna pomoc prawna?

Spółki nawiązujące współpracę z kancelarią prawną, mogą oczekiwać, że będzie to stała współpraca, a prawnik udzieli pomocy prawnej niezwłocznie w każdej wymagającej tego sytuacji. Jest to forma współpracy korzystna dla obu stron. Firma jest dobrze chroniona, prawnicy świetnie znają jej sytuację i potrafią szybko znaleźć rozwiązanie powstających problemów prawnych. Dla kancelarii prawnej dobra znajomość sytuacji klienta również ma znaczenie, ponieważ nie musi za każdym razem zagłębiać się w stertę dokumentów i zaczynać pracy od postaw.

Oczywiście nie wszystkie firmy szukają kancelarii prawnej pod hasłem stała obsługa prawna spółek. Niewielkich spółek nie stać na systematyczne opłacanie prawnika, poza tym spraw wymagających konsultacji prawnych prowadzą na tyle mało, że doraźna pomoc prawna jest w tej sytuacji zupełnie wystarczająca.

Na czym polega obsługa prawna spółek?

Przede wszystkim są to konsultacje prawne, które mogą dotyczyć bieżącej sytuacji firmy, planowanych inwestycji, sporów z klientami lub kontrahentami i wielu innych. Konsultacje te mogą odbywać się w kancelarii prawnej, w siedzibie firmy klienta lub też w dowolnym umówionym miejscu. Nowoczesna kancelaria prawna może udzielać porad również drogą e-mailową, telefoniczną lub też za pośrednictwem komunikatora Skype.

Oprócz tradycyjnego poradnictwa prawnego, obsługa prawna spółek osobowych i kapitałowych może obejmować tworzenie i opiniowanie umów regulujących stosunki z kontrahentami. Wielokrotnie zdarza się również, że kancelaria prawna uczestniczy w negocjacjach warunków umowy, dbając tym samym o bezpieczeństwo interesów klienta.

Obsługę transakcji kapitałowych warto powierzyć kancelarii prawnej, która ma duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Najlepiej, jeśli będzie to kancelaria, która przygotowywała i negocjowała w przeszłości setki kontraktów handlowych i różnego rodzaju umów zawieranych w obrocie gospodarczym. Mile widziane jest również doświadczenie w przeprowadzaniu audytów prawnych spółek i analiz przedprywatyzacyjnych. Prężnie działającym spółkom przyda się również wsparcie w dziedzinie windykacji należności.

Related Posts