Moja firma

Wizytówka firmy

0

Wizytówka jest ważnym elementem wizerunku firmy. Za pomocą wizytówki firma może stworzyć świetną reklamę i stać się zauważalna na rynku. Wizytówka jest pierwszym krokiem klienta do zapoznania się z firmą. Najczęściej produkuje się wizytówki prywatne i  firmowe na papierze. Wyróżniamy klasyczne czarno-białe, które są tradycyjne i proste. Dla tych co preferują kolorowy papier czy też wykonane na papierze satynowym na dodatek gładkim i ozdobnym może być dodatkowym atutem. Podstawowymi informacjami zamieszczanymi na nich to właściciel oraz jego stanowisko, adres, telefon kontaktowy, strona internetowa oraz e-mail firmy. Mile widziane na takiej wizytówce jest umieszczenie logo firmy dla klienta. Warto skorzystać z tej formy reklamy, gdyż może ona skutecznie przyczynić się do kreowania pozytywnego wizerunku firmy. Bardzo ciekawą ofertę wizytówek posiada drukarnia Gutenberg we Wrocławiu. Realizuje ona zarówno mniejsze, jak i większe zamówienia oraz udziela pomocy w kwestiach związanych z ich projektowaniem.

Wyróżniamy cztery rodzaje druku:

Cyfrowy jako najprostszy wykonywany bezpośrednio z pliku komputerowego i stosowany głównie w niewielkiej ilości nakładu. Taka jakość wydruku dostosowana jest do odpowiedniej ceny. Oprócz jego możemy wyróżnić :Offsetowy,Wypukły,sitodruk.

Każdy druk możemy zaprojektować inaczej. Zastosowanie nadruku na tkaninie czy też papierze umożliwia sitodruk. Jest charakterystyczny dla niskiego nakładu. Modne stało się wypuklenie czcionką  uzyskaną za pomocą specjalnej obróbki termicznej, to tak zwane  sitodruki. Jednak gdy nasze oczekiwania są większe przy wysokim nakładzie zalecany jest druk offsetowy. Jest on opłacalny dla większych zleceń ze względu na wysokie koszty, które zwracają się przy nakładzie powyżej 1000 sztuk.

Oczywiście wizytówkę firmy można zaprojektować samodzielnie, niemniej jednak lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Potrafią oni umiejętnie dobierać kolory i posiadają dobrze wypracowany zmysł estetyczny, dzięki któremu przygotowywane projekty są dopracowane w każdym szczególe. Osoby, które poszukują odpowiedniej firmy, której mogłyby zlecić przygotowanie projektu wizytówki powinny zajrzeć na stronę behance.net. To także idealne miejsce do szukania własnych inspiracji, ponieważ obfituje w liczne portfolio specjalistów z branży graficznej i poligraficznej.

Related Posts