E-biznes

Okulary Ray-Ban – dlaczego opłaca się je sprzedawać przez Internet?

świetne okulary Ray-Ban z lustrzanymi soczewkami

Coraz więcej osób decyduje się pracować na własny rachunek. Etat ich nudzi, nie stwarza zbyt wielu możliwości rozwoju kariery i niestety nie wiąże się ze zbyt wysokimi zarobkami. Wyjściem z tej sytuacji okazuje się prowadzenie własnej działalności gospodarczej, która, owszem, związana jest z większą odpowiedzialnością i pokaźniejszym zakresem obowiązków, ale i przynosi znacznie więcej korzyści. Zastanawiasz się czy prowadzenie własnego sklepu internetowego to dochodowy biznes? Oczywiście, że tak a w wielu przypadkach to jedyne sensowne rozwiązanie, które posiada ogromną ilość zalet. Jakich? Na to pytanie udzielimy odpowiedzi posługując się przykładem internetowej sprzedaży takich produktów, jak okulary Ray-Ban.

 

  1. Możesz znacznie ograniczyć koszty, a tym samym zaproponować znaczenie lepsze ceny swoim klientom.

Redukcja kosztów spowodowana tym, że nie musisz wynajmować biura, wyposażać go i zatrudniać ludzi do obsługi klientów to ogromny plus. Poza tym odchodzą Ci opłaty za media i transport, bo nie musisz opłacać kilku pośredników (towar dostajesz bezpośrednio od producenta lub dystrybutora danej marki). To z kolei wpływa na krótszy czas realizacji zamówienia i rzutuje na zadowolenie klientów. Podkreślić trzeba także, że mniejsza ilość dostawców, to także nisze ceny towarów, które później możesz zaproponować swoim konsumentom, a jak wiadomo atrakcyjna cena wpływa na sprzedaż i osiągane obroty firmy. Przykładem takiego sklepu internetowego, który proponuje okulary Ray-Ban w bardzo atrakcyjnej cenie jest firma eyemasters.pl. Co więcej, niższe koszty dotyczą także wydatków na reklamę. W Internecie można się promować niemal za darmo (jeżeli będziemy się tym zajmować samodzielnie) np. na portalach społecznościowych, dodając ogłoszenia, robiąc wpisy na forach i portalach itp.

  1. Zyskujesz możliwość lepszego zaprezentowania swojej oferty

Jako właściciel sklepu internetowego możesz dodawać takie produkty jakie chcesz i w takich ilościach, jakie Tobie odpowiadają, a więc stworzyć zróżnicowaną ofertę, która trafi w gusta wielu osób. Co więcej, każdy z nich możesz opatrzyć krótką charakterystyką, zawierającą ich cechy szczególne oraz kilkoma zdjęciami poglądowymi (o tym, jak tworzyć opisy produktów poczytasz na www.shoper.pl). To ogromny plus, ponieważ klient otrzymuje „na tacy” sporą ilość informacji, na podstawie których może dokonać świadomego wyboru i zdecydować się na skorzystanie właśnie z Twojej propozycji, a nie tej stworzonej przez konkurencję. Ponadto sklep online działa przez całą dobę, więc sprzedajesz okulary Ray-Ban nawet wtedy, gdy śpisz.

  1. Działasz globalnie i docierasz do znacznie większej ilości potencjalnych klientów

Możliwości Internetu są ogromne, a prowadząc własny sklep online możesz dotrzeć ze swoją ofertą do ogromnej ilości potencjalnych klientów, nie tylko tych zamieszkujących Polskę, ale i znajdujących się poza granicami naszego kraju. Wystarczy wykonać stronę w dwóch lub kilku wersjach językowych, w zależności od tego, do jakich odbiorców chcesz dotrzeć. Nie trzeba chyba dodawać, że większy zasięg sprzedaży, automatycznie przekłada się na większe zainteresowanie ofertą i znacznie wyższe dochody. Owszem, konkurencja może okazać się spora i trudna do przeskoczenia, ale odrobina kreatywności, świetnie przygotowana oferta i doskonałej jakości produkty z pewnością pozwolą Ci pozyskiwać coraz nowsze rzesze klientów, którzy będą chcieli kupić okulary Ray-Ban.

  1. Możesz sprawnie przeprowadzić badania rynkowe

Internet to ogromne źródło informacji, z pomocą którego możesz stworzyć profil klientów, którzy robią zakupy w Twoim sklepie internetowym. Bardzo szybko i łatwo możesz pozyskać dane na temat ich preferencji i upodobań (np. sprawdzając, które okulary Ray-Ban sprzedają się w dużych ilościach), sprawdzić działania konkurencji i jej ofertę oraz aktualne tendencje w modzie, które za każdym razem wpływają na sprzedaż towarów, a już w szczególności ubrań i dodatków.

  1. Oszczędzasz czas i zapewniasz sobie wygodę.

Nie ukrywajmy – prowadząc własny sklep internetowy możesz zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu, a to pozwala oszczędzić mnóstwo czasu potrzebnego na dojazdy do firmy, robienie zamówień itp. Teraz wszelkich formalności związanych ze składaniem zamówień na okulary Ray-Ban, wysyłką towarów itp. można dokonać z poziomu sieci internetowej. Poza tym sam jesteś sobie szefem, więc nie musisz nikogo prosić o udzielenie Ci urlopu itp. To doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz pracować, ale nie możesz spędzić 10 godzin poza domem, bo np. opiekujesz się małym dzieckiem.

Related Posts