E-biznes

Najnowsze drukarki na rynku

Najnowsze drukarki

Wybór drukarki to dość czasochłonne zadanie. Nie jest bowiem sztuką kupić drukarkę- sztuką jest kupić dobrą drukarkę. Najnowsze drukarki zajmują dość szeroki asortyment, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Na rynku jest wiele różnych modeli i marek, o różnych parametrach i funkcjonalności. Najczęściej klienci decydują się jednak na urządzenia wielofunkcyjne, czyli drukarki z dodatkową funkcją ksero, skanera, a nawet faxu. Dlatego należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie nam potrzebne urządzenie, czy wyłącznie do codziennego domowego użytku, czy też do biura i kontaktu z klientami? Czy będziemy drukować duże ilości pism, czy tez potrzebujemy drukarki do wydruku głównie fotografii? Wszystko to wpływa na wybór, jakiego dokonamy. Najczęstszym parametrem branym pod uwagę przy zakupie drukarki jest koszt zakupu i później utrzymania.

Zasadniczo, najnowsze drukarki dzieli się na dwa rodzaje:

laserowe i atramentowe.

Drukarki atramentowe są tańsze w utrzymaniu, jednak tusze są droższe niż w przypadku drukarek laserowych. Drukarki laserowe natomiast to większy wydatek, ale zaoszczędzić można przy kartridżach. Do wydruku zdjęć lepszym rozwiązaniem są drukarka atramentowa. Przy zakupie drukarki należy ponadto zwrócić uwagę na szybkość wydruku, podawany każdorazowo przez producenta. Parametr ten szczególnie istotny przy zakupie urządzeń do biur, gdzie wydajność musi być wysoka. Nie bez znaczenia jest wielkość drukarki, niekiedy bowiem duże gabaryty urządzenia uniemożliwiają ulokowanie go w pożądanym przez nas miejscu. Zdecydowanie lepszym wyborem są urządzenia do wydruku w kolorze, bo prędzej czy później funkcjonalność ta okaże się przydatna.

Najczęściej jednak najnowsze drukarki mają już wyłącznie rozbudowany pakiet wydruku, z opcją koloru. Na rynku odnaleźć można drukarki do nadruku na płyty CD i DVD, co jest szczególnie cenne w przypadku osób, które mają własne mini-studio nagraniowe lub fotograficzne albo choćby lubią robić dedykowane prezenty swoim bliskim. Opcja ta umożliwia bowiem nadruki napisów lub zdjęć wytworzonych komputerowo i nadrukowanie ich na płycie. Niezależnie od wyboru, warto mieć świadomość, że drukarka czasem bywa dość długo nie użytkowana, jednak gdy jest już potrzebna – jest nie do zastąpienia. A nie zawsze mamy czas aby zrobić wydruk w punkcie poligraficznym, znajomi tez zwykle niechętnie podchodzą do przysługi wydruku pliku dokumentów. Dlatego w tym przypadku lepiej liczyć na siebie i … własną drukarkę.

 

Related Posts