Likwidacja szkód Bielsko

Likwidacja szkód Bielsko

28 lipca 2016 Wyłączono przez Mark

Jak przebiega likwidacja szkód Bielsko za wypadek komunikacyjny?

Likwidacja szkód Bielsko to krótki poradnik dla osób które miały kolizję w tym mieście. Do wypadków na drogach dochodzi codzienne. Część z nich stanowi niegroźne stłuczki, inne z kolei mogą doprowadzić do tragedii. W ich wyniku może dojść do zniszczenia mienia lub znaczącego pogorszenia się stanu zdrowia pasażerów aut uczestniczących w zdarzeniu. Za wszystkie poniesione straty można otrzymać zadośćuczynienie pieniężne, najpierw jednak trzeba wnioskować o jego przyznanie i przebrnąć przez proces likwidacji szkód Bielsko. Z jakich etapów się on składa i o czym należy pamiętać, by móc liczyć na wysokie odszkodowanie? Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w tym artykule.

Likwidacja szkód Bielsko krok po kroku

  • Działania na miejscu zdarzenia.

Podstawę do ubiegania się o odszkodowanie za wypadek drogowy stanowi dopełnienie niezbędnych formalności na miejscu zdarzenia. Podstawę stanowi zabezpieczenie miejsca zdarzenia i wezwanie karetki, jeśli ktoś z poszkodowanych potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej. Oprócz tego należy sporządzić notatkę ze zdarzenia, w której zostanie dokładnie wskazany sprawca kolizji. Warto zawsze mieć przy sobie jeden wydrukowany formularz – to mocno ułatwi sprawę i sprawi, że nie pominiemy żadnej koniecznej informacji. Bezwzględnie w notatce muszą się pojawić: dane osób biorących udział w zdarzeniu, dane polis posiadanych przez właścicieli pojazdów, dane kontaktowe do świadków zdarzenia, ogólny opis kolizji z uwzględnieniem przyczyn oraz rodzaju i wielkości szkód. Naturalnie dokument musi zostać opatrzony dwoma podpisami – sprawcy oraz poszkodowanego. Dopełnienie powyższych czynności stanowi podstawę do wszczęcia procesu roszczeniowego i spowoduje, że likwidacja szkód Bielsko będzie przebiegała sprawniej. Warto również dodać, że w razie niemożności dojścia do porozumienia w przypadku ustalenia sprawcy wypadku, trzeba na miejsce zdarzenia wezwać policję, która pomoże w rozstrzygnięciu sporu.

  • Zgłoszenie szkody.

Kolejny etap działania to zgłoszenie szkody. W tym celu należy skontaktować się mailowo, telefonicznie lub osobiście z ubezpieczalnią, w której sprawca wykupił polisę. Jeżeli jednak jej nie posiada, to nie ma się czym martwić – wystarczy zgłosić się do jakiejkolwiek ubezpieczalni oferującej ubezpieczenia komunikacyjne, która ma obowiązek zająć się sprawą i dopilnować, by poszkodowany otrzymał pieniądze z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Co więcej, można też skorzystać z nowej opcji jaką jest bezpośrednia likwidacja szkód Bielsko przez ubezpieczalnię. Polega ona na tym, że to pracownik ubezpieczalni, w której poszkodowany zakupił polisę, wycenia szkodę, dopełnia formalności związanych z naprawą pojazdu i pokryciem kosztów z tym związanych oraz ubiega się w imieniu klienta o odszkodowanie od ubezpieczalni sprawcy. Tego typu usługa stanowi nowość na polskim rynku, ale pewnie już niedługo na jej wprowadzenie do swojej oferty zdecyduje się mnóstwo przedsiębiorstw działających w branży.

  • Sprawdź kompletność dokumentacji.

Aby likwidacja szkód Bielsko stała się możliwa, poszkodowany musi dostarczyć ubezpieczalni sprawcy kompletną dokumentację potwierdzającą całe zajście. Powinny się w niej znaleźć: notatka z miejsca zdarzenia oraz zdjęcia dokumentujące uszkodzenia pojazdu. Jeżeli nie jesteście pewni, czy dokumentacja jest kompletna, to zapytajcie o to pracownika ubezpieczalni i w razie konieczności jak najszybciej dostarczcie niezbędne dokumenty. Dowiedzcie się także, czy możecie skorzystać z internetowej opcji śledzenia kolejnych etapów likwidacji szkód, bo dzięki temu będziecie mogli natychmiast reagować.

  • Skontroluj wysokość odszkodowania.

Kwota przyznana w ramach likwidacji szkód Bielsko (czytaj więcej na www.rycak.eu)powinna pokryć wszystkie wydatki związane z naprawą pojazdu, parkingiem, jego holowaniem i wypożyczeniem samochodu zastępczego. Dlatego też warto podsumować wszystkie faktury i sprawdzić, czy przyznana przez ubezpieczalnię kwota wystarczy na ich pokrycie. Jeśli okaże się, że nie to trzeba niezwłocznie skontaktować się z ubezpieczalnią i wynegocjować wyższą kwotę zadośćuczynienia. Niestety dalsze postępowanie może wydłużyć czas otrzymania całościowej kwoty odszkodowania, jednak warto o to zabiegać, by nie musieć dopłacać.