Moja firma, Projekty

Instalacje gazowe Bielsko

Instalacje gazowe Bielsko – co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu domu płynnym gazem?

Gaz to wysokoenergetyczny rodzaj paliwa, który coraz częściej wykorzystuje się do ogrzewania domu. Ilość wykonywanych instalacji gazowych Bielsko z roku na rok rośnie, dlatego postanowiliśmy zgłębić temat. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje związane z ogrzewaniem budynku mieszkalnego przy pomocy gazu płynnego. Zapraszamy!

  1. Budowa instalacji gazowej na gaz płynny ze zbiornikiem o pojemności 7 m3 nie wymaga pozwoleń, jednak trzeba ją zgłosić w starostwie powiatowym. Aby ty zrobić, należy pobrać ze strony odpowiedni formularz, wypełnić go i przesłać do urzędu. Lepiej dopełnić formalności zawczasu, bo zwłoka może kosztować Cię 5 tys. zł. Co więcej, do zgłoszenia powinno się dołączyć oświadczenie o prawie do nieruchomości oraz projekt zagospodarowania działki, zawierający opis techniczny instalacji przygotowany przez projektanta.
  2. Instalacje gazowe Bielsko, zasilane gazem płynnym, nie mogą zostać wykonane bez wcześniejszego omówienia projektu z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.
  3. W przypadku zmiany dotychczasowego sposobu ogrzewania w użytkowanym domu np. wymiany kotła węglowego na gazowy, należy zasięgnąć w starostwie informacji dotyczących konieczności dołączenia do zgłoszenia decyzji o warunkach zabudowy. Urząd może tego wymagać, ale nie musi, więc należy ustalić tę kwestię.
  4. Instalacja zasilana gazem płynnym wymaga montażu zbiornika. Dla jednorodzinnych domów wystarczający okazuje się ten o pojemności 2700 l, który dwa razy do roku trzeba napełniać. W sprzedaży pojawiają się też większe, ale są zdecydowanie droższe. Zbiornik może mieć formę podziemną lub naziemną, a to, na którą się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie, wielkości działki, zagospodarowania terenu i poziomu wód gruntowych. Warto też wziąć pod uwagę estetykę i zdanie sąsiadów, jeżeli zbiornik zostanie usytuowany w pobliżu ich posesji. Niestety nie można go umieścić w dowolnym miejscu. Obowiązują bowiem restrykcyjne normy określające jego odległość od innych obiektów.
  5. Warto zwrócić uwagę, że zbiorniki wykorzystywane w instalacjach gazowych Bielsko powinny zostać napełnione propanem. Dlaczego? Bo odparowuje on w minusowych temperaturach, natomiast butan nie wykazuje takich właściwości.
  6. Każdy zbiornik jest odpowiednio zabezpieczany. Znajdująca się na jego powierzchni biała powłoka antykorozyjna odbija światło i zapobiega jego przegrzewaniu się. Co więcej, każdy produkt wyposażony jest w zawory bezpieczeństwa oraz zawór nadmiernego odpływu.
  7. Pamiętaj, aby miejsce, w którym stanie zbiornik oznaczyć tabliczką ostrzegawczą. Zdecyduj się na lokalizację, do której w razie potrzeby straż pożarna będzie mogła łatwo dotrzeć. Nie zapominaj również o okresowej rewizji zewnętrznej i wewnętrznej, która zapewni instalacji bezpieczeństwo i niezawodność działania.

Jeżeli instalacje gazowe Bielsko to coś czego szukasz koniecznie zapoznaj się z ofertą na stronie instalacje-bielsko.pl

Related Posts