Moja firma

Drukarnia Wrocław

Dodatki, które odmienią każde wnętrze

Czasem niewiele potrzeba, by całkowicie odmienić wnętrze. Wystarczy odrobina wyobraźni oraz dobra drukarnia Wrocław, by wygląd naszego mieszkania zachwycał. Fototapeta, obraz drukowany na płótnie, plakat, a może fotoroleta? Możliwości jest sporo.

Usługi drukarskie kojarzą się zazwyczaj z robieniem ksera lub przygotowywaniem wizytówek. Jest to jednak niewielki wycinek z szerokiego wachlarza serwisowego, jaki proponuje wysokiej jakości drukarnia. Wrocław ma na swojej mapie wiele takich miejsc. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że możliwości drukowania są w dzisiejszych czasach ograniczone jedynie wyobraźnią!

Plakaty i obrazy

Zawieszenie na ścianie plakatu lub obrazu to najpopularniejszy sposób zmiany wyglądu przestrzeni. Dodatki są niezwykle ważne w każdym wnętrzu. To właśnie one tworzą klimat i atmosferę miejsca. Plakat i obraz w domu, czy biurze pełni rozmaite funkcje. Jest podkreśleniem charakteru właściciela, może podkreślać jego status i osiągnięcia. We wnętrzach biurowych sprawdzone są proste, nowoczesne i minimalistyczne formy, pasujące do mebli. Czasem bardziej tradycyjny wybór, na przykład reprodukcji klasycznych dzieł sztuki powoduje przełamanie formalnej atmosfery, dodając jej wytworności lub ocieplając wnętrze. Taka sama zasada działa także w domach. Plakat sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie, ale zachowujących młodzieżowy charakter. Obraz na ścianie, w zależności od tematyki i kolorystyki, ożywia lub uspokaja klimat.

Oczywiście dla perfekcjonistów najważniejszą kwestią będzie współgranie z wyposażeniem wnętrza lub kolorem ścian. Ważniejsze od dopasowania do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie, jest to, by plakat bądź obraz po prostu się podobał. Bo jego podstawową funkcją jest funkcja estetyczna. Innymi słowy – to, co zawiesimy na ścianie ma przede wszystkim cieszyć nasze oczy. Drukarnia Wrocław oferuje przygotowanie najwyższej jakości wydruków plakatów i fotoobrazów na różnych powierzchniach – na papierze lub płótnie. Papier, na którym drukowane są obrazy jest grubszy i ma odmienną fakturę. Przykleja się go na płytę HDF, dzięki czemu jest od razu gotowy do powieszenia.

Jeśli zależy nam na oryginalnych wzorach warto poszukać w Internecie prac artystów zajmujących się digital paintingiem. Jest to malarstwo w nowoczesnym wydaniu – artysta zamiast przy sztaludze pracuje przy komputerze. Możliwości programów graficznych pozwalają tworzyć zachwycające dzieła. Bardzo często artyści sprzedają swoje prace w Internecie lub nawet udostępniają je za darmo. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalność i nie mają ochoty na ozdobienie swojej ściany znaną reprodukcją.

Fototapety i fotorolety

Fototapeta to opcja odważniejsza. Ale dobrze dobrana fototapeta całkowicie odmienia wnętrze. Poszarzała lub nieciekawa kolorystycznie ściana może dzięki niej stać się centralną ozdobą mieszkania. To, co umieścimy na fototapecie zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Może to być egzotyczny krajobraz lub zdjęcie z naszej osobistej kolekcji (pod warunkiem, że zostało wykonane w odpowiedniej rozdzielczości). Szczególnie ciekawy efekt daje umieszczenie fototapety w łazience. Ta jest zazwyczaj mniejsza niż pozostałe pomieszczenia w domu, dzięki temu nasz wzrok szybciej skupi się na obrazie. A jeśli przedstawia na przykład piaszczystą plażę i błękitne morze, każda kąpiel kojarzyć się będzie z wakacjami.

Fotoroleta, jak sama nazwa wskazuje jest roletą okienną, na której nadrukowany jest obraz. Znowu – to, co się na niej znajdzie jest naszą decyzją. O ile fototapeta ożywia wnętrze, to fotoroleta robi jeszcze jedną rzecz – mianowicie całkowicie zmienia krajobraz za oknem! Jeśli całe życie marzyliśmy o chatce w głębi lasu lub chcieliśmy zobaczyć za naszym oknem tętniący życiem Nowy Jork, to fotoroleta może zapewnić nam ukochane widoki. Odpowiednia drukarnia Wrocław jest w stanie zrealizować każdy projekt fotorolety. Istotny w jej przygotowaniu jest nie tylko doskonałej klasy druk, ale dobre wykonanie samej rolety, tak by dokładnie przylegała do okna oraz dobrze się rozwijała.

Jeśli jednak nie mamy ochoty na fototapetę, czy fotoroletę, nasz pokój upiększyć mogą po prostu zdjęcia. W dobie smartfonów każdy może wykonywać wysokiej jakości fotografie. Jednak łatwość, z jaką robi się zdjęcia powoduje, że mamy ich nadmiar. Upychamy nimi dyski komputerowe, by potem nigdy do nich nie zaglądać. A może warto zanieść niektóre z nich do drukarni? Zdjęcia w ramkach lub antyramach to doskonała ozdoba, która pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od stylistyki w jakim jest zaprojektowane. Oczywiście, niektóre aranżacje lubią zdjęcia o wiele bardziej – na przykład wystroje w stylu skandynawskim, gdzie duża ilość różnej wielkości fotografii jest bardzo istotnym elementem, który ociepla chłodne zazwyczaj pomieszczenia, w których odminują biele i szarości.

A może…lampki choinkowe?

Innym sposobem na zmianę charakteru pomieszczeń w domu jest zainwestowanie w ciekawe dodatki. Czasami wystarczy ustawić na sofie kilka kolorowych poduszek, zakupić ciekawą rzeźbę lub zmodyfikować oświetlenie. Rodzaj światła jest niezwykle ważny. Źle dobrane, na przykład zbyt chłodne, potrafi skutecznie wpłynąć na samopoczucie domowników lub zupełnie zniekształcić barwy ścian. Przytulności wnętrzu dodaje delikatne światło pochodzące z różnych źródeł. Oryginalnym i coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się dekorowanie lampkami choinkowymi, które wieszać można na przykład na zasłonach, wzdłuż ścian lub wokół wystających rur.

Sposobów na piękniejsze wnętrze jest sporo. Wybór zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji a także charakteru wnętrza, jakie mamy ochotę zmodyfikować. Najlepiej, kiedy nasze pomysły po prostu pasują do pomieszczenia, dobrze się z nim komponują i współgrają.
Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z ofertą drukarni Wrocław (znajdziesz ją na stronie gutenberg-drukarnia.pl), która jest w stanie wykonać doskonałej jakości wydruki na przykład na rolecie lub papierze polipropylenowym lub płótnie. Podkład pod wymarzoną grafikę jest ważny, bo dzięki niemu ozdoba na naszej ścianie będzie mogła cieszyć nasze oczy przez długie lata.

Related Posts