Moja firma

Blaty kwarcowe – jak zamawiać

Blaty kwarcowe– co trzeba mieć na uwadze przy zamawianiu?

Blaty kwarcowe są coraz częściej stosowane we wnętrzach. Z uwagi na ich trwałość, odporność i bogatą kolorystykę świetnie nadają się do kuchni i łazienki, a ich dopasowanie do nowoczesnej czy bardziej tradycyjnej aranżacji nie stanowi najmniejszego problemu. Proces ich zamawianie jest banalnie prosty – wystarczy skontaktować się z firmą kamieniarską i podać wszystkie informacje, które są istotne dla prawidłowej realizacji zlecenia. Co trzeba mieć na uwadze zamawiając blaty kwarcowe i o jakich kwestiach poinformować wykonawcę? Wszystkiego dowiecie się z dalszej części artykułu, więc zapraszamy do lektury.

Blaty kwarcowe– informacje, które trzeba podać przy składaniu zamówienia

  1. Kolor – niby wydaje się to oczywiste, ale mnóstwo klientów składając zamówienie zapomina o tym, by podać informację o kolorze. Należy dokładnie sprecyzować odcień kamienia i podać jego nazwę. Najlepiej wcześniej sprawdzić na stronie firmy kamieniarskiej czy dysponują wybranym kolorem, a jeśli nigdzie nie ma na ten temat informacji, to lepiej skontaktować się z nią i upewnić, czy posiada go w swoim asortymencie lub czy ewentualnie może go sprowadzić na zamówienie. Co więcej, jeśli siedziba firmy nie znajduje się zbyt daleko miejsca Twojego zamieszkania, to możesz się pofatygować do niego i poprosić o zaprezentowanie próbek. Widząc odcień na żywo będziesz miał pewność, że blaty kwarcowe będą wyglądać tak, jak sobie tego życzysz.
  2. Wymiary – kolejna istotna kwestia to wymiary. Trzeba bardzo dokładnie zmierzyć długość i szerokość blatu, uwzględniając powierzchnię mebli i wszystkie sprzęty AGD, które zostaną umieszczone w jego pobliżu. Pomiary powinny być precyzyjne, co pozwoli uniknąć ewentualnych problemów w trakcie montażu. Najlepiej skorzystać z pomocy fachowców i poprosić firmę, która będzie wykonywała blaty kwarcowe , by przysłali na miejsce swoich pracowników. W trakcie wizyty dokładnie określą położenie blatów, przygotują wymiary i ustawią szafki tak, by były dostosowane do osadzenia blatu. Bardzo ważne jest to, by po ich wyjście ich nie przestawiać, bo może to spowodować późniejsze problemy z instalacją.
  3. Kształt blatu – przy składaniu zamówienia potrzebne jest także określenie kształtu, jaki mają mieć blaty kwarcowe. Najlepiej wykonać prosty szkic, zaznaczając, w którym miejscu blat będzie się załamywał lub, gdzie trzeba będzie go nieco inaczej dociąć np. nadając mu półokrągły lub wklęsły kształt oraz przesłać do firmy, która zajmie się realizacją zlecenia. Warto skonsultować swój pomysł z fachowcami i dowiedzieć się czy jego realizacja jest w ogóle możliwa bądź też poprosić o ewentualne sugestie.
  4. Wykończenie – oczywiście firmie, która będzie wykonywać dla Ciebie blaty kwarcowe powinieneś przekazać także szczegóły związane z ich wykończeniem. Określ czy powierzchnia blatów ma być błyszcząca czy matowa oraz w jaki sposób mają zostać wykończone krawędzie. Możesz to zrobić poprzez wskazanie profilu. Do wyboru będziesz mieć ich kilka, jednak najpopularniejsze są: faza, faza zaokrąglona, półwałek i ćwierćwałek.

Otwory na zlew i płytę gazową – ostatnia bardzo ważna kwestia to określenie miejsc, w których zostaną zainstalowane: zlew, bateria oraz płyta gazowa. Dzięki temu firma kamieniarska będzie wiedziała, gdzie wykonać otwory, jakich powinny być one rozmiarów i jaki muszą mieć kształt. W tej kwestii warto zdać się na fachowców, ponieważ przygotowanie otworów wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu, który posiadają jedynie profesjonalne firmy kamieniarskie. Zatem nie warto kusić się na oszczędności, zwłaszcza jeśli zależy Ci, by blaty kwarcowewyglądały pięknie, stanowiły ozdobę wnętrza i zachwycały swoją wytrzymałością i trwałością.

Jeżeli masz zamiar kupić blaty kwarcowe do siebie do domu koniecznie odwiedź stronę www.pmgranite.pl

Related Posts