Ciekawostki

Drukarnia Wrocław

drukarnia Wrocław

Drukarnia Wrocław – czy jakość druku ma znaczenie?

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule artykułu wydaje się oczywista, ale czy rzeczywiście decydujące znaczenie podczas dokonywania wyboru drukarni ma jakość oferowanych wydruków? Na przykładzie drukarń funkcjonujących we Wrocławiu, pięknym polskim mieście, postaramy się wymienić podstawowe czynniki decydujące o wyborze takiej a nie innej drukarni. Czym zaskakuje współczesna drukarnia Wrocław?

Standardowe usługi oferowane przez wrocławskie drukarnie

Każda drukarnia Wrocław oferuje usługi, uznawane za standardowe w tej branży. Jakie to usługi? Oczywiści druk na papierze – począwszy od ulotek, wizytówek, plakatów, poprzez notesy i kalendarze, a skończywszy na grubych dokumentach i książkach. Papierowe wydruki wciąż są najpopularniejsze i nie wydaje się, by kiedykolwiek e-booki wyparły tradycyjne książki, przy czym papier to nie tylko tradycyjna, biała kartka, ale też papier satynowy, samoprzylepny i wiele innych. Kolejną standardową usługą są wydruki zdjęć oraz tworzenie fotoksiążek i fotoalbumów, najczęściej ślubnych. Większość dzisiejszych drukarń korzysta z najnowszych technologii i oferuje wydruki graficzne oraz cyfrowe. Te ostatnie szczególnie chętnie wykorzystywane są podczas tworzenia fototapet i fotoobrazów, czyli usług, które z powodzeniem wykonuje drukarnia Wrocław.

Drukarnia Wrocław – spotykane usługi niestandardowe

Dokładna analiza stron internetowych wybranych wrocławskich drukarni, w tym bardzo popularnej witryny gutenberg-drukarnia.pl, pozwala na wyciągnięcie pewnych wniosków. Zasadniczo większość drukarń oferuje te same, choć nadal niestandardowe usługi drukarskie. Oprócz tego drukarnie prześcigają się w oferowaniu szeregu usług dodatkowych, oryginalnych, mających przyciągnąć niezdecydowanego klienta. Do usług niestandardowych można zaliczyć produkcję gadżetów reklamowych, a więc druk na długopisach, smyczach, balonach i reklamówkach. Często spotykaną usługą na rynku drukarskim jest druk wielkoformatowy, czyli drukowanie na plakatach i banerach reklamowych czy ogromnych bilbordach. Rzadziej spotyka się wydruk na foliach, przeznaczonych do wyklejania witryn sklepowych czy samochodów firmowych. Nie każda drukarnia Wrocław oferuje możliwość wydrukowania prac artystycznych na płótnie malarskim, ale i takie zamówienie można we Wrocławiu zrealizować.

Czy jakość druku ma decydujące znaczenie w procesie wyboru drukarni?

Jakość druku ma ogromne znaczenie. Niemniej jednak, stojąc przed wyborem drukarni, której zlecimy bardzo ważne (lub mniej ważne) zadanie, analizujemy także inne czynniki. Pierwszym z nich jest oferta, jaką drukarnia Wrocław udostępnia na swojej stronie internetowej. Im szersza, tym lepiej – wówczas możemy zlecić wykonanie szeregu rozmaitych usług. Być może klient, zlecający wydruk zdjęć ślubnych, zdecyduje się także na wykonanie fotoalbumu lub fotoobrazu. Również przedsiębiorca, który zleca wykonanie książkowych kalendarzy, może zdecydować się dodatkowo na produkcję plakatów albo nadruk na długopisach czy firmowych kubkach. Szeroka oferta jest mile widziana. Drugim istotnym czynnikiem jest cena. Warto, by cennik zamieszczony na stronie internetowej drukarni był na bieżąca aktualizowany i pokazywał rzeczywiste koszty. Klientów na pewno przyciągnie możliwość uzyskania zniżki podczas składania większego zamówienia. Strona internetowa musi być porządnie wykonana. Poniekąd, jakość grafiki znajdującej się na stronie, świadczy o jakości wykonywanych wydruków.

Related Posts